Streljaštvo: Ana Alentijev osvojila je 10. mesto u Slovačkoj

14. novembar 2012. SPORT – Najbolja smederevska pištoljašica Ana Alentijev osvojila je 10. mesto u apsolutnoj juniorskoj konkurenciji (samo pojedinačno) na 18. Međunarodnom turniru „Olimpijskih nada“ u Njitri (Slovačka) održanom od 9. do 11. novembra 2012 godine. Mladoj takmičarki Smedereva Ani Alentijev sa 373 kruga nedostajao je krug da raspucava za ulazak u finale među osam najboljih. Ovo je ujedno bio i najbolji rezultat srpskih pištoljašica. U ekipnoj konkurenciji ženska juniorska reprezentacije Srbije pištoljem osvojila je 4. mesto sa ukupnim rezultatom od 1087 krugova. Pored Ane Alentijev koja je ubila 360 krugova, u reprezantaciji su bile Marija Bubalo (371 krug) i Tijana Cvijović (356 krugova).

Na turniru je učestvovalo 37 srpskih mladih strelaca, koji su osvojili ukupno pet medalja – zlato, dva srebra i dve bronze.