Fudbal: Spartak – Smederevo 2:0

21. april 2013. SPORT – Fudbaleri Jagodine pobedili su kod kuće Radnički iz Niša sa 1:0, Spartak je u Subotici bio bolji od Smedereva sa 2:0, Sloboda je u Užiču remizirala sa Javorom 2:2, dok je Crvena zvezda slavila u Borči sa 1:0 protiv BSK-a u 24. kolu Superlige.

Spartak je pred svojim navijačima slavio golovima Đorđa Despotovića u 60. i Aleksandra Kovačevića u 69. minutu. Nakon centaršuta sa leve strane Nemanje Čovića, koji je na ivici kaznenog prostora pronašao Despotovića, iskusni napadač je pobegao svojim čuvarima i potom lako savldao gomalna gostiju.

Jagodina je kod kuće slavila nad Radničkim iz Niša i tako ostala u trci za izlazak na medjunarodnu scenu naredne godine. Strelac pobedonosnog gola bio je Miloš Lepović u 68. minutu.

Sloboda je u uzbudljivom meču u Užicu na poluvremenu imala prednost protiv Javora, ali su Ivanjčani ipak na kraju došli do remija. Marko Momčilović je u 20. minutu doveo Javor do prednosti iz jedanaesterca, dok je izjednačenje domaćinu doneo Predrag Ranđelović u 27.minutu.

Sloboda je u poslednjem minutu prvog poluvremena došla do prednosti, pošto je Tijago Galvao iz penala savladao golamana Milorada Nikolića, dok je bod gostima doneo Vladimir Radivojević u 75. minutu.