Fudbal: Smederevo – Jagodina 2:1

12. maj 2013. SPORT – “Večiti” beogradski rivali Partizan i Crvena zvezda ostvarili su minimalne pobede u mečevima 27. kola JSL, uoči derbija koji će verovatno odlučiti šampiona.

Partizan je u Kragujevcu pobedio Radnički golom Saše Ilića u 69. minutu, dok je Zvezdi trijumf nad OFK Beogradom doneo Nenad Milijaš iz penala u 66. minutu.

Iznenađenje kola bila je pobeda Smedereva nad Jagodinom sa 2:1, Hajduk je savladao BSK sa 3:0, Spartak i Donji Srem su remizirali (1:1) kao i Rad i Javor (2:2), a Sloboda savladala Radnički Niš sa 1:0.

Promena u vrhu tabele nema pred večiti fudbalski derbi.Partizan je uprkos bledoj partiji uspeo da iz Kragujevca odnese bodove, a trener ‘crno-belih’ Vuk Rašović smatra da je njegov tim trebalo drugačije da odigra, ali da je pobeda najvažnija.

Crvena zvezda takođe nije impresionirala igrom protiv OFK Beograda, ali je uspela da ostvari pobedu. Šef stručnog štaba ‘crveno-belih’ Rikardo Sa Pintu istakao je da je ponosan na svoje igrače i njihov napor da se trijumfuje u veoma teškoj utakmici.

U ostalim mečevima u subotu pobede su ostvarili Hajduk, Smederevo i Sloboda, dok su bodove podelili Spartak i Donji Srem, te Rad i Javor.

Poslednja utakmica 27. kola igra se u Novom Pazaru, gde domaći tim očekuje Vojvodinu, od 17.00.