Fudbal: Radnički Kragujevac – Smederevo 2:0 (0:0)

04. april 2013. SPORT – Lep dan za sve one kojima je Radnički u srcu, bez obzira na to da li dolaze iz Niša ili iz Kragujevca. Imenjaci su, naime, u vanrednom, 21. kolu Superlige ostvarili vredne pobede obzirom da su na Čairu savladali Spartak, odnosno na Čika Dači Smederevo.

Nišlije su tako nanizale i petu uzastopnu pobedu i golovima Bratislava Pejčića i Aleksandra Jovanovića za 2:0 (0:0) se izdigle do šestog mesta na tabeli što je jesenas izgledalo apsolutno nemoguće.

Možda još važniju pobedu je ostvario Radnički iz Kragujevca, koji je zahvaljujući pogotku Bojana Beljića slomio čvrst otpor Smedereva i pre svega golmana Oklopnika Mladena Živkovića. Na kraju, jedinica gostiju ostala je bez daha, pa je Stanimir Milošković u 84. minutu uspeo da iz kornera dokrajči rivala za konačnih 2:0 (0:0) u derbiju začelja.

Crveni đavoli su, doduše, i dalje u zoni ispadanja, ali sada samo bod ispod Donjeg Srema i Hajduka (koji od 17.30 gostuje kod Crvene zvezde u Beogradu) i dva manje od BSK-a. Smederevo je, pak, propustilo i poslednji voz da ostane u igru za mestom u eliti, pošto je ostalo na svega devet bodova, celih 10 iza današnjeg rivala.

Donji Srem je na Banjici pretrpeo minimalan poraz od Rada obzirom da su 18-godišnji Uroš Đurđević, trećim golom u četiri meča, i Lazar Ćirković Radu doneli prvu pobedu još od 24. novembra – 2:0 (1:0).

Time je prekinut post od pet kola, pa se Rad probio do pete pozicije.

BSK je na Gradskom stadionu u Novom Pazaru ispustio minimalnu prednost posle autogola Aleksandra Radunovića u 77. minutu, kojim je poništen pogodak Edina Ademovića.

Bivši igrač Novog Pazara je zbog toga morao da istrpi uvrede i zvižduke navijača dojučerašnjeg kluba.

Razigrao se i OFK Beograd, koji je posle crne serije od tri uzastopna poraza upisao i drugu uzastopnu pobedu i to na gostovanju kod Vojvodine u derbiju kola – 0:1 (0:0).

Crnogorac na pozajmici iz Olimpijakosa Petar Grbić bio je taj koji je presudio domaćem timu i Crvenoj zvezdi omogućio da eventualnom pobedom nad Hajdukom u poslednjem današnjem meču odmakne rivalima u trci za drugom pozicijom.

Takođe je i pokvario atmosferu u svlačionici Voše pred veliki derbi sa Partizanom u narednom kolu.

Na kraju, kapiten Jagodine Miloš Stojanović je pogotkom u 85. minutu duela u Ivanjici Ćuranima doneo minimalnih 1:0 (0:0) za ostanak na sigurnom četvrtom mestu.