Fudbal: Partizan – Smederevo 4:0

25. novembar 2012. SPORT – Partizan je ubedljivim trijumfom protiv Smederevaca od 4:0 (2:0) osigurao titulu jesenjeg prvaka Superlige.

Crno-beli su na megdan Smederevcima izašli bez trenera Vladimira Vermezovića, koji je hospitalizovan na VMA.
Gosti su došli u Humsku da se odbrane, i u tome su bili uspešni u prvoj trećini meča, pošto domaćini nisu uspevali da probiju organizovanu odbranu gostiju. Veliki peh desio se već u sedmom minutu kada je Saša Ilić morao da napusti igru, pošto ga je neoprezno udario kopačkom u glavu protivnički fudbaler.

Posle dosta tvrde utakmice, Partizan je iz prve prave šanse došao do vođstva. Mitrović je centrirao na drugu stativu gde je Šćepović loptu vratio glavom u sredinu a na nju je natrčao Tomić kojem nije bilo teško da sa šest-sedam metara pogodi mrežu Smedereva. Samo dva minuta kasnije Mitrović je duplirao prednost domaćina pošto je dobro odreagovao posle centaršuta Volkova.

Pobednik je već tada odlučen, a do kraja prvog dela su domaćini propustili još nekoliko prilika da uvećaju prednost.

Posle dva gola Partizan je nastavio sa napadima, a u nekoliko navrata mogli su da još uvećaju svoju prednost. Najbliži je bio Mitrović u 43. minutu, ali je njegov udarac glavom otišao tik pored stative.

U drugom poluvremenu raspoloženi domaćini nastavili su u istom ritmu kao i u prvom delu, što im se isplatilo u 48. minutu. Ponovo je kao i kod prvog gola Šćepović odigrao do Tomića kojem u situaciji “jedan na jedan” nije bilo teško da postigne svoj drugi gol na meču.

Posle trećeg gola Partizan je malo stao, pa su se gosti oslobodili pritiska. U nekoliko navrata su zapretili iz kontri, ali je oba puta lako reagovao golman Petrović.

Imao je zatim onda izglednu priliku mladi Mitrović da postigne svoj drugi gol na meču, ali je samo uzdrmao prečku.

Partizan je do četvrtog gola stigao u 86. minutu kada je jednu slabo odbijenu loptu odbrane Smedereva prihvatio Smiljanić i sa oko 12 metara plasirao je u mrežu protivnika.

Tako su crno-beli opravdali ulogu favorita i sigurnom pobedom zadržao pet bodova prednosti nad “večitim” rivalom.