Bronzani četverac iz Smedereva

25. maj 2015. SPORT – Veslači Smedereva Zoran Rajić i Marko Ristić osvojili su bronzanu medalju na Evropskom prvesntvu za juniore održanom u Češkim Račicama. Srpski četverac bez kormilara u kome su osim Smederevaca, bili veslači Crvene zvezde Lazar Lazović i Nikola Cvijetić u velikom finalu bio je nadomak srebrne medalje koju je izugubio u poslednjih 20-ak metara kada ih je pretekla posada Rumunije. Na putu do finala, četverac bez kormilara je u kvalifikacijama, održanim u subotu bio drugi, a u polufinalu u nedelju u prepodnevnim časovima zauzeo je treće mesto što je omogućilo nastup u finalu.

Osvajanjem trećeg mesta četverac bez kormilara opravdao je očekivanja selektora i pokazao da na njih može ozbiljno da se računa na Svetskom juniorskom prvenstvu koje se ove godine održava od 4. do 9. avgusta u Rio de Žaneiru u Brazilu na regatnoj stazi koja će 2016. godine ugostiti najbolje veslače planete na Olimpijskim igrama.