Smederevski strelci osvojili šest medalja

22. februar 2016. SPORT – Šest medalja osvojili su strelci Streljačke družine „Smederevo“ na juče održanom Prvenstvu centralne Srbije na svom strelištu u Sportskoj hali Smederevo. Najuspešnija takmičarka je bila Ana Todorović koja je postala juniorska prvakinja Centralne Srbije i treća za seniorke pištoljem. Dve medalje pištoljem osvojio je i Petar Adamović koji je bio drugi junior i treći senior. Seniorska prvakinja Centralne Srbije pištoljem je Ana Alentijev, a bronzanu medalju osvojio je Veljko Ilić puškom u konkurenciji juniora.

Čak 101 nastup standardnom vazdušnom puškom i pištoljem napravili su juče strelci iz jedanaest klubova na Prvenstvu Centralne Srbije u Smederevu, kvalifikacionom za državno prvenstvo, što je, prema rečima Bobana Marinkovića, sekretara Streljačke družine „Smederevo“ bilo blizu apsolutnog rekorda po broju učesnika u ovom regionu!
Smederevski strelci su osvojili šest medalja! Seniorske su osvojile Ana Alentijev, Petar Adamović i Ana Todorović. Todorovićeva i Adamović su osvojili medalje i u juniorskoj konkurenciji, kao i Veljko Ilić.

Najuspešnija je bila Ana Todorović, koja je postala nova junorska prvakinja Centralne Srbije. Sa rezultatom od 361 kruga, bila je bolja od Maline Stanojković iz Streljačkog kluba „Bor 030“ sa 356 krugova i Branke Jovanović iz Streljačkog kluba „Čika Mata“ iz Kragujevca sa 347 krugova. Druge dve mlade smederevske pištoljašice, kojima je ovo prva takmičarska sezona pištoljem, jer su prethodne dve pucale puškom, Snežana Jovanović (335 krugova) i Tijana Dimitrijević (282 kruga) zauzele su četvrto i peto mesto. Ana Alentijev je nova seniorska prvakinja Centralne Srbije pištoljem sa rezultatom od 366 krugova. Srebrnu medalju osvojila je Jovana Petković iz Streljačkog kluba „Jagodina 92“ sa 363 kruga, a bronzanu naša Ana Todorović sa 359 krugova. Snežana Jovanović (333 kruga) i Tijana Dimitrijević (317 krugova) bile su sedma i osma.

Petar Adamović je pištoljem imao drugi najbolji rezultat za juniore, 537 krugova. Pobedio je Đorđe Mitković iz Streljačkog kluba „Niš 1881“ sa 521 krugom, a bronzu je ovojio takođe nišlija Aleksa Milovanović sa 528 krugova. Pištoljem je nastupio još jedan strelac „Smedereva“, Miloš Nikolić i sa 501 krugom zauzeo peto mesto. U seniorskoj konkurenciji Mitković je ponovo bio prvi, sa 553 kruga, srebro je osvojio Mirko Radović iz Streljačkog kluba „Metalac“ iz Bora sa 551 krugom, dok je Adamović do bronze došao sa 535 krugova. Nikolić je ponovo bio peti sa 522 kruga.

U izuzetnoj jakoj konkurenciji juniora i visokim rezultatima prva dva mesta puškom zauzeli su reprezentativci Srbije Lazar Kovačević iz SK „Jagodina 92“ sa 596 krugova i Andrija Milovanović iz SK „Niš 1881“ sa 594 kruga. Naš Veljko Ilić je osvojio bronzanu medalju sa rezultatom od 593 kruga. Nemanja Adamović (497 krugova) i Nemanja Živojinović (475 krugova), takođe strelci „Smedereva“ bili su devetnaesti i dvadeseti. Ekipno su naši juniori bili četvrti sa ukupnim rezultatom od 1565 krugova. Najbolju ekipu imao je Streljački klub „Milorad Mančić Lukanjac“ iz Pirota sa 1746 krugova, druga je bila ekipa SK „Čika Mata“ Kragujevac sa 1743 kruga, a treća SK „Jagodina 92“ sa 1702 kruga. U seniorskoj konkurenciji Ilić je bio peti sa 582 kruga.

Najbolji rezultat kod juniorki puškom od strelaca „Smedereva“ imala je Natalija Tasić koja je sa 379 krugova zauzela deveto mesto. Prva dva mesta zauzele su strelkinje kragujevačkog „Čika Mate“ Teodora Vukojević sa 395 krugova i Nevena Armuš sa 394 kruga. Treća je bila nišlijka Milena Cvetković sa 390 krugova. Još dve smederevke su gađale u ovoj konkurenciji i disciplini. Iva Jovanović je bila trinaesta sa 372 kruga, a Jovana Lazić sedamnaesta sa 367 krugova. Ekipno sa 1118 krugova naše devojke su bile šeste. Najbolje su bile kragujevčanke sa 1161 krugom, druge su bile nišlijke sa 1154 kruga, a treće piroćanke sa 1126 krugova. Puškom u konkurenciji seniorki pobedila je Katarina Biserčić („Niš 1881“) sa 396 krugova, srebrnu medalju osvojila je Tiha Todorović („M. M. Lukanjac“ Pirot) sa 395 krugova, a bronzanu Nevena Armuš („Čika Mata“ Kragujevac“) sa 394 kruga. Iva Jovanović je u ovoj kategoriji bila dvanasta sa 377 krugova, Natalija Tasić trinaesta sa 375 krugova, a Jovana Lazić sedamnaesta sa 369 krugova. Ekipno „Smederevo“ je bilo peto sa 1121 krugom. Pobedile su seniorke „Niša 1881“ sa 1172 kruga, druga je ekipa kragujevačkog „Čika Mate“ sa 1169 krugova, a treća ekipa pirotskog „Lukanjca“ sa 1152 kruga.

Prvenstvo Srbije ove godine održaće se 12. i 13. marta u Kragujevcu.