Rukomet: Novi Beograd – Smederevo 30:26

20. maj 2015. SPORT – Izvor: Naše novine – Rukometaši Smedereva odigrali su odlično prvo poluvreme protiv favorizovanog Novog Beograda. Posle 30 minuta na semaforu je pisalo Novi Beograd – Smederevo 14:16. Snaga da nastave u istom ritmu izabranici Miroslava Uroševića očigledno nisu imali. U drugom poluvremenu do izražaja je došao kvalitet i iskustvo koje poseduje drugoplasirani tim šampionata što je bilo dovoljno za pobedu domaćina rezultatom 30:26.

Posle 20 odigranih kola rukometaši Smedereva zauzimaju poslednje mesto na tabeli sa samo osam bodova, dva manje od Loznice i tri od desetoplasiranog drugog tima Partizana. Upravo je drugi tim Partizana naredni rival Smedereva i samo pobeda ostavlja kakvu takvu nadu za opstanak u ovoj konkurenciji.

Na utakmici sa Novim Beogradom u ekipi Smedereva odličan je bio Marsenić sa 7 golova, a pratio ga je Panić sa 5 pogodaka. U domaćoj ekipi 10 puta u listu strelaca upisao se Mandić.