Rad i Smederevo bez golova

25. avgust 2012. SPORT – Izvor: Agencija Tanjug – Fudbaleri tima iz Pećinaca do boda protiv Slobode (2:2) došao pogotkom iz penala u 90. minutu. Javor bolji od Spartaka, Rad i Smederevo bez golova.

Novi uspesi debitanta Donjeg Srema i ivanjičkog Javora, kao i kiks OFK Beograda, obeležili su subotnje utakmice 3. kola fudbalske Superlige Srbije.

Neočekivani lider na tabeli, tim iz Pećinaca je ostao neporažen na “vrućem” terenu u Užicu, gde je do boda stigao u samom finišu utakmice (2:2). Donji Srem je i protiv Slobode potvrdio kvalitet, jer je poveo već posle desetak minuta, ali je domaćin preokrenuo rezultat i čuvao ga do 90. minuta.

Kada se činilo da su gosti na pragu prvog poraza, zaslužen bod doneo je Petković iz penala.

Ivanjički Javor je ostvario drugi uspeh zaredom trijumfujući kod kuće protiv Spartaka (2:0), dok je OFK Beograd priredio novo razočaranje navijačima remijem bez golova na Karaburmi (0:0).

Istim rezultatom završen je i susret na Banjici između Rada i Smedereva.

Rezultati 3. kola:
Javor – Spartak 2:0 (Silva 2, Jakimovski 8. penal)
OFK Beograd – Hajduk 0:0
Rad – Smederevo 0:0
Sloboda – Donji Srem 2:2 (Ranđelović 38, Stajić 41 – Damjanović 9, Petković 90. penal)

Od 19:30 sati igraju Vojvodina i BSK.

Sutra se sastaju Novi Pazar – Crvena zvezda (17 sati) i Partizan – Jagodina (19)

Odigrano u petak: Radnički Niš – Radnički Kragujevac 1:1.