Pripreme: Pobede, remi, poraz

17. februar 2013. SPORT – Hajduk iz Kule, Smederevo, OFK Beograd i Radnički 1923 iz Kragujevca imali različite ishode pripremnih utakmica ove subote.

Kuljani su u generalnoj probi pred nastavak prvenstva pobedili Kečkemet u Mađarskoj 1:0, a istim rezultatom Smederevo je savladalo Borac iz Čačka u Beogradu, na terenu Baska. “Romantičari” su u Antaliji remizirali sa ukrajinskim Karpatima 2:2, a Kragujevčani su, takođe u Turskoj, izgubili od slovačkog Trenčina 0:1.

U subotu je igrao i Partizan.

Zimske pripreme bliže se kraju, do početka prolećnog dela Superlige (sreda 27. februara) ostalo je još manje od dve nedelje. Treneri verovatno već imaju u glavi ideju kako će njihovi timovi izgledati u nastavku sezone, a ostalo im je još malo vremena da iskristališu sliku i otklone sve nedoumice.

Strateg Hajduka Milan Milanović sigurno može da bude zadovoljan radom njegovih igrača tokom zime, pošto su ostvarili sedam pobeda u isto toliko utakmica.

Poslednja je došla protiv Kečkemeta, dvanaestoplasiranog tima u prvenstvu Mađarske. Strelac jedinog gola bio je Nenad Adamović, kojem je to šesti pogodak ove zime. Isto toliko postigao je i kapiten Lazar Veselinović, pa je za očekivati da njih dvojica “vuku” tim u borbi za opstanak koja predstoji.

Ako ne bude nekih ozbiljnih povreda ili odlazaka iz Kule, tim Hajduka bi na proleće najčešće trebalo da čine: Brać, Cvetković, Vuković, Pekarić, Milutinović, Jevtović, Sekulić, Obrovac, Adamović, Rusmir, Bubalo. Protiv Kečkemeta igrali su još Crnoglavac, M. Veselinović, Kiš, Mirosavljev, Ćulum i Varga.

Gol za Smederevo u meču sa prvoligašem Borcem postigao je Stojanović u 89. minutu, a Čačane je ubedljivijeg poraza spasao novi golman, Anđelko Đuričić, koji je u poslednjim trenucima prelaznog roka došao iz Donjeg Srema. Nažalost, na sajtu “fenjeraša” Superlige nema izveštaja sa ove utakmice, pa smo ostali uskraćeni za sastav tima.

OFK je u poslednjoj proveri na pripremama u Antaliji igrao nerešeno sa Karpatima iz Ljvova, 14. ekipom na tabeli ukrajinske Premijer lige.

Strelci za plavo-bele bili su Ekvadorac Batioha, glavom posle centaršuta Grbića u 2. minutu i kapiten Nemanja Nikolić iz penala u 63. Prethodno je u kaznenom Karpata fauliran Batioha.

Trener “romantičara” Zoran Milinković u ovoj proveri na teren je od prvog minuta izveo tim u sastavu: Lukač, Petković, Adžić, Vasiljević, Mijić, Nikolić, Trivunović, Grbić, Ivanović, Batioha i Jovanović, a igrali su još: Čupić, Gašić, Pavlović, Tufegdžić, Čavrić, Pavlovski, Zdjelar, Punoševac, Paločević, Dukov, Ješić i Rustemović.

Radnički 1923 iz Antalije se vraća sa dve pobede, dva poraza i jednim remijem.

Kragujevčani, kojima poput Hajduka, predstoji velika borba da zadrže superligaški status, u subotu su izgubili od šestoplasirne ekipe u slovačkom prvenstvu – Trenčina. Jedini pogodak postigao je Nigerijac Adi u 54. minutu.

Trener Dejan Đurđević za ovu utakmicu izabrao je sastav: Čančarević, Pavlović, Marić, Tintor, Rosić, I. Petrović, Beljić, Petronijević, Mirić, Milošković i Milovanović.

Da li će ovi timovi biti i oni koji će se uskoro nadmetati za bodove, saznaćemo uskoro.

Hajduk će u prvom kolu proleća igrati protiv Jagodine u Kuli, OFK će gostovati kod Donjeg Srema, a Radnički 1923 će biti domaćin Radu.

Izvor: Mondo