Mali fudbal: Ekonomac srušio smederevsku tvrđavu

03. maj 2012. SPORT – Kako je i najavljivano prethodnih dana, gostovanje Ekonomca u Đurđevom gradu predstavljalo je jednu od poslednjih prepreka “studenata” ka osvajanju četvrte šampionske titule. Ubedljiv trijumf nije pravi pokazatelj koliko je duel u Smederevu bio iscrpljujuć za obe ekipe.

Pobeda nad velikim rivalom prethodnog petka dovela je Ekonomac na korak od pobedničkog postolja futsal šampionata Srbije. Ipak, na putu ka osvajanju četvrte šampionske titule stajalo je gostovanje nezgodnoj ekipi Smedereva koja je mogla da zakomplikuje situaciju u Mini ligi.

Do toga nije došlo pošto su puleni Ivana Božovića ozbiljno shvatili meč i svim silama se posvetili ideji da pobeda u Smederevu praktično znači kraj nadanja konkurenta Maraba da može da preokrene situaciju na tabeli.

Samu utakmicu između Smederevaca i Kragujevčana obeležila je neočekivano gruba igra kapitena domaće ekipe koji je “sumanutim” startovima pretio da povredi Kocića i Rajčevića ali je ipak Miljković završio meč sa žutim kartonom dobijenim već u šestom minutu.

Ekonomac je poveo u devetom minutu pošto je sjajni Rajčević uspeo da realizuje jednu od mnogobrojnih stvorenih šansi “studenata” u prvom poluvremenu.

Drugi deo meča doneo je period od 27. do 32. minuta kada je Ekonomac golovima sa distance rešio pitanje pobednika a Mladen Kocić je sjajnim golom sa 12 metara, u završnici meča, postavio konačnih (1:5) za vodeći tim šampionata. Strelac počasnog pogotka za Smederevo bio je kapiten ekipe Miljković iz kaznenog udarca.

U drugom meču 3. kola Mini lige Marbo je na svom terenu savladao ekipu Kopernikusa rezultatom (4:2).

Tabela: Ekonomac 72, Marbo intermeco 66, Kopernikus 36, Smederevo 33.

U narednom kolu Marbo putuje u Smederevo dok će Ekonomac na noge Kopernikusu.

Izvor: sportske.net

One comment

1. Iako rezultatski deluje da je ekipa KMF Smedereva maksimalno poražena od ekipe KMF Ekonomca iz Kragujevca,na terenu je viđena sasvim drugačija slika utakmice.
    Imala je ekipa KMF Smedereva u uvodnim trenucima utakmice dve stopostotne šanse preko Stoiljkovića i Đorđevića,ali je golman kragujevčana odlično intervenisao i spasao svoju ekipu početnog iznenađenja na utakmici.Prvi gol postigla je ekipa Ekonomca u 9.minutu posle greške odbrane KMF Smedereva.Do kraja poluvremena i jedna i druga ekipa imale su šanse za postizanje golova,ali su mreže mirovale i na odmor se otišlo sa 1:0 za ekipu Ekonomca.
    U drugom poluvremenu ekipa KMF Smedereva,doživela je peh jer se povredio Ivan Stoiljković,tako da je igra domaćih bila znatno oslabljena.To su iskoristili igrači KMF Ekonomca i postižu dva gola,tako da su napravili rezultatski nedostižnu prednost.Poraz KMF Smedereva ublažio je kapiten Miljković sjajnim golom sa 9 metara,posle naparavljenog 6.prekršaja ekipe Ekonomca.Na kraju je zasluženo slavio Ekonomac rezultatom 5:1.
    Ono što baca senku na ovaj duel je cirkusko ponašanje igrača i reperezentativca Ekonomca,Mladena Kocića,koji je više ličio na nekog vašarskog žonglera i “barabu”,jer je non-stop bio u svađi sa publikom i protivničkim igračima.Takvo ponašenje ne liči jednom reprezentativcu i sjajnom igraču,pa se nadamo da će Kocić biti makar opomenut od strane svog stručnog štaba i uprave kluba.
    Ekipi KMF Ekonomca čestitamo na pobedi i želimo im svu sreću borbi za novu titulu.
    Ekipi KMF Smedereva,ostaje žal za propuštenim šansama,ali nema puno vremena za tugovanjem,jer već u subotu u goste nam dolazi ekipa KMF Marba iz Beograda,pa će ekipa KMF Smedereva imati priliku da napravi novo iznenađenje i zabeleži pobedu protiv favorizovane ekipe Marba.Utakmica se igra u subotu 05.05.2012. u Dvorani Smederevo sa početkom u 17h.