Kup Srbije: FK Javor – FK Smederevo 3:0

24. oktobar 2012. SPORT – vanjički Javor opravdao je ulogu favorita u osmini finala Kupa Srbije na svom terenu i bio ubedljiv protiv Smedereva rezultatom 3:0. Još jednu fantastičnu partiju pružio je i Jovan Radivojević, koji je sa dva gola bio glavni protagonista velike pobede domaćeg tima. Preostali gol delo je iskusnog štopera Milovana Milovića za ubedljivu pobedu i plasman među osam.

Rad je, iako lišen pomoći navijača, slavio u Novom Pazaru, takođe 1:0, i obezbedio sebi završnicu masovnijeg takmičenja u Srbiji, golom Marka Ljubinkovića u 41. minutu, dok su u utakmici punoj preokreta fudbaleri OFK Beograda eliminisali veoma dobru Inđiju na gostujućem terenu rezultatom 3:2. Tim sa Karaburme je poveo u 13. minutu preko Adžića, preokret su doneli Dimitrov u 20. i Lukač u 36. minutu, da bi beogradski sastav golovima u drugom poluvremenu stigao do pobede od 3:2.

Minimalnu pobedu ostvarila je i Jagodina. “Ćurani” su na domaćem terenu pobedili Novi Sad, člana Prve lige Srbije, sa 1:0, a gol vredan plasmana u četvrtfinale Kupa postigao je El Monir u poslednjim sekundama prvog poluvremena.

Utakmica u Subotici između Spartaka i Metalca okončana je rezultatom 0:0 pa su odlučivali jedanaesteci. Subotičani su posle velike drame imali više sreće na toj lutriji i slavili prolaz rezultatom 8:7.