JSL (POLUVREME): Raspoloženi strelci

31. mart 2012. SPORT – U prvih 45 minuta uvodnih mečeva 21. kola viđeno je sedam golova. OFK vodi u Subotici (1:0), Borac – Radnički 1:1, Smederevo – Novi Pazar 2:0, Javor – Sloboda 2:0. Metalac u Borči sa igračem manje.

Uvodni mečevi 21. kola JSL doneli su uzbudljiv fudbal. Golova nema samo u duelima Vojvodina – Jagodina i Borča – Metalac, ali ni tamo nije dosadno.

Duel u Subotici počeo je 15 minuta pre ostalih i na njemu je viđen prvi gol. Augusto Batioha doveo je “romantičare” u vođstvo golom posle kornera već u četvrtom minutu.

Desetak minuta posle toga slavili su i navijači u Smederevu. “Oklopnici” su stekli prednost golom Slaviše Stojanovića posle brze akcije Darka Brašanca i Nenada Adamovića. Natrčao je na loptu u punom trku i sa deset metara je poslao u mrežu gostiju.

Kapiten Smedereva bio je priseban i u finišu poluvremena i duplirao prednost svoje ekipe.
Javor je na svom terenu poveo golom Obiore Odite, a Radnički obradovao svoje navijače na stadionu u Čačku.

Iskusni Miljan Mutavdžić bio je najprisebniji u kaznenom prostoru “zebri” i smireno iskoristio centaršut da kazni domaće za jalovu inicijativu u uvodu meča.

Čačani nisu klonuli zbog primljenog gola, pa su istim načinom (centaršutem Kneževića) izjednačili. Gol je postigao Radanović.

Vojvodina na svom terenu igra protiv Jagodine. “Lale” napadaju, stvaraju prilike, ali ne pogađaju mrežu “ćurana”. Najopasniji po ekipu Sime Krunića je raspoloženi Almami Moreira.

Na “Vizelj parku” u Borči nema golova. BSK i Metalac nisu stvorili uzbuđenja u šesnaestercu, ali jesu na sredini terena, gde je Nikola Lukić prigovorio sudiji Gogiću i zaradio crveni karton.

Izvor: mondo.rs