Jasmina Grgić i Ana Alentijev u finalu Kupa Srbije

21. decembar 2014. SPORT – Jasmina Grgić, seniorka Streljačke družine „Smederevo“, sa 381 krugom osvojila je peto mesto u trećem kolu Kupa Streljačkog saveza Srbije, koje je održano u subotu 20. decembra na strelištu u Sportskoj hali Smederevo. Rezultati su bili veoma visoki u ovoj disciplini, tako da je čak prvih pet strelaca pucalo više od 380 krugova! Pobedila je Zorana Arunović (SK „Crvena zvezda“ Beograd) sa 387 krugova, druga je bila Brankica Zarić (SK „Valter pistols“ Kikinda) sa 386 krugova, treća Bobana Veličković (SK „Bor 030“) sa 385 krugova.

Ana Alentijev je sa 360 krugova bila sedma u konkurenciji juniorki pištoljem, a Ana Todorović osma sa 358 krugova. Sa levom rukom u gipsu, trijumfovala je Natalija Anastasijević, takmičarka SK „Partizan“ Beograd, drugo mesto osvojila je Anđela Matejić (SK „Jagodina 92“) sa 366 krugova, treće Jovana Dragačevac (SK „Aleksa Dejović“ Užice) sa 365 krugova, a čak četiri sledeća mesta su podelile takmičarke sa 360 krugova, među kojima je i naša Ana Alentijev.
Svoj debi na poslednjem kolu Kupa Srbije standardnim vazdušnim pištoljem imao je petnaestogodišnji Petar Adamović, koji se prethodne dve sezone takmičio puškom. Sa 512 krugova bio je 16-ti u konkurenciji juniora pištoljem. Pobedio je Branko Mašanović (KSS „Policajaca“ Beograd) sa 556 krugova, srebro je osvojio Vitomir Tucović (SD „Aleksa Dejović“ Užice) sa 554 kruga, a bronzu sa 547 krugova Ratko Nedimović (SK „Crvena zvezda“ Beograd). Kod seniora pištoljem trijumfovao je Duško Petrov (KSS „Policajac“ Beograd) sa 571 krugom, srebro je pripalo Borisu Miklucu (SK „Kikinda“) sa 570 krugova, koliko je imao i srpski reprezentativac Andrija Zlatić (SD „Aleksa Dejović“ Užice), ali manji broj unutrašnjih centara.

U kategoriji puškom za SD „Smederevo“ nastupile se juniorke Aleksandra Vujasin, koja je sa 389,7 krugova zauzela 22-go mesto, a sa 389,1 krugom Danica Denić je bila 24-ta. Pobedu je odnela Sanja Vukašinović (SD „Novi Sad 1790“) sa 417,1 krugom, srebro je osvojila njena klupska drugarica Tatjana Banjac sa 414,1 krugom, a bronzu Isidora Stojanović (SD „Pančevo 1813“) sa 413,4 kruga. Kod seniorki puškom medalje su podelile, prva srpska sportistkiwa sa olimpijskom vizom za Rio 2016-te Andrea Arsović (SK „Partizan“ Beograd) zlato sa 417,8 krugova, srebro Dragana Todorović (SK „Novi Beograd Ušće“) sa 416,6 krugova i bronzu Jelena Živković (SK „Jagodina 92“) sa 415,6 krugova.
Puškom u muškoj konkurenciji „Smederevo“ je imalo četrnaestogodišnjeg debitanta u A programu Veljka Ilića, koji se plasirao na 17-to mesto sa 581,5 krugova. Najbolji junior puškom na trećem kolu Kupa bio je Andrija Milovanović (SK „Niš 1881“) sa 620,2 kruga, srebro je osvojio kragujevački reprezentativac Stevan Jovanović (SK „Čika Mata“) sa 617,9 krugova, a bronzu Lazar Kovačević (SK „Jagodina 92“) sa 616 krugova. Medalje u seniorskoj konkurenciji puškom podeljene su Milenku Sebiću (SK „Crvena zvezda“ Beograd) zlato sa 625,4 kruga, srebro Milutinu Stefanoviću sa 624,4 krugova, a bronza Stevanu Pletikosiću sa 623,6 krugova (obojica SK „Čika Mata“ Kragujevac).

Posle tri održana kola kupa, finale su izborile dve takmičarke SD „Smederevo“. U seniorsko finale pištoljem plasirala se branilac titule Jasmina Grgić, a u juniorsko Ana Alentijev. Finale Kupa Srbije održaće se 20. i 22. februara 2015. Naše pištoljašice braniće i ekipnu titulu sa finala Kupa Srbije osvojenu ove godine u Smederevu.