16. mart 2012. SPORT – Defanzivac Smedereva, Slavko Lukić otkrio je zašto su on i kapiten Crvene zvezde Nikola Mikić kaćnjeni žutim kartonima na prvenstvenom meču igranom u sredu.
Sudija Danilo Mihajlović iz Vranja primetio je verbalni duel dvojice igrača koji je odmah sankcionisao javnim opomenama, ali igrač Smedereva tvrdi da je u ovom sukobu on bio isprovociran posle poništenog gola za crveno-bele.
– Zvezdini fudbaleri žestoko su protestovali, a ja sam povikao da je ofsajd… Na to mi je Mikić doviknuo: “Šta ti pričaš grobarska pi…” Nisam u tom trenutku bio spreman da otrpim uvredu. Iza mene su bili Jerinić i još nekolicina igrača koji su me sprečili da napravim nešto nepromišljeno – rekao je Lukić.
Ovaj 23-godišnji fudbaler kaže da se posle meča pomirio sa Mikićem.
– Zaista sam bio iznerviran jer sam ranije igrao za mlađe kategorije Crvene zvede, pa je “Marakana” i moj stadion. Toga se posle setio i Mikić, pa je usledilo izvinjenje i rukovanje u tunelu – objasnio je Lukić.
Izvor: smedia.rs