Vučić: Železara u maju profitabilna


04. april 2015. PRIVREDA – Izvor: Agencija Beta – Premijer Srbije Aleksandar Vučić izjavio je u subotu da je Železara Smederevo smanjila svoje gubitke i da očekuje da će u maju to preduzeće poslovati profitabilno.

“Imaćemo i dodatne uštede. Železara će biti nosilac privrednih aktivnosti u Srbiji. Iza Fijata je već drugi izvoznik, dramatično povećava proizvodnju i u potpunosti je opredeljena ka izvozu”, rekao je Vučić na konferenciji za novinare u Vladi Srbije.

On je kazao da je u januaru Železara imala minus od devet miliona evra, da je u martu taj minus za “15 puta niži”, a da će u aprilu iznositi oko pola miliona.

On je precizirao da su ostvarene uštede na kupivini sirovina, kao što je koks, na kome je ostvarena ušteda od dva miliona dolara mesečno.