Svetska medalja za Jovanu Savić

08. jun 2013. SPORT – Jovana Savić, takmičarka Karate kluba Lotos osvojila je bronzanu medalju na svetskom seniorskom WUKF prvenstvu u Bukureštu, u borbama u kategoriji do 55kg. U eliminacionim borbama pobedila je protivnice 6:1, 6:1, 4:0, a u polufinalu izgubiila od domaće takmičarke, Rumunske reprezentativke 0:3.

Ovim uspehom nastavila se tradicija osvajanja medalja Lotosovih takmičara na svetskim prvenstvima. Ova medalja ima poseban značaj kao jedina osvojena za reprezentaciju Srbije na šampionatu sveta. Svečana dodela medalja je u nedelju 9.juna posle finalnih borbi.

Milan Ilić koji je nastupao u kategoriji 65-70 kg izgubio je u eliminacijama od reprezentativca Ukrajine 5:4, iako je vodio do poslednjeg minuta 4:2.

Povratak reprezentacije u Srbiju ocekuje se u ponedeljak u ranim jutarnjim časovima.