Smederevski karatisti osvojili osam medalja

08. jun 2014. SPORT – Poslednje takmičenje u proletnjem delu sezone karatistima Lotosa donelo je 4 zlatne, 1 srebrnu i 3 bronzane medalje na ” 6.VAŠIDE KUPU” održanom u Beogradu u organizaciji Saveza za tradicionalni karate Srbije.

Zlatne medalje su osvojili takmičari u borbama do 1 ipona u apsolutnim kategorijama: u konkurenciji juniora pozlatio se NEMANJA KRSTIĆ, kod mlađih kadeta MILAN STEVANOVIĆ, mlađe kadetkinje ANĐELA LAZIĆ
i starije pionirke KRISTINA LAZIĆ.

Srebrnu medalju osvojila je mlađa pionirka Miona Đukić, a bronze mlađi pioniri Kristijan Jovanović i Veljko Stamenković (svo troje u disciplini dogovoreni sparing), dok se Dragan Boščanin okitio bronzom u borbama za mlađe kadete.

Jedan od 10 sudija na ovom turniru bio je i trener Lotosa, Zoran Berak (nacionalni karate sudija).
Nastupom mlađih uzrasta u Beogradu, ujedno je i završen prvi deo takmičarske sezone za ovu godinu. Od 1.jula sledi letnja pauza, posle koje će početi pripreme za takmičenja u jesenjem delu sezonu, od kojih su najvažnija Prvenstvo i Kup Srbije i Evropsko prvenstvo za kadete,juniore i seniore u Italiji.