Patosoffiranje 08 – program


27. jun 2012. KULTURA – U četvrtak, 28.06. je otvaranje 8. PATOSoffIRANJA u svečanom holu Centra za kulturu! Festival će trajati četiri dana, tokom kojih nas očekuju pozorišne predstave za decu i mlađu publiku, pozorišne predstave za odrasle, brojni video, poetski i drugi performansi, izložbe i svake večeri muzički program u Etno klubu ili Doc Holliday-u. Programi se realizuju na više lokacija (trg, Centar za kulturu, tvrđava, plato kod Karađorđevog duda, Galerija… Svi programi su besplatni!

1. DAN FESTIVALA ČETVRTAK, 28. JUN

2. Svaki dan 10:00-18:00 Radionica murala Različito Studenti FILUM, Kragujevac Plato kod Karađorđevog duda
3. Svaki dan 15:00-18:00 Radionica pozorišne fotografije Fotoscenično 2012 Lidija Antonović i Iva Musović, Beograd CZKS Koncertna
4. 18:00 Izložbe Fotoscenično 2011
The Dreamers
Reflection of Wisdom Iva Musović
Milica Stević
Mladi smederevski fotografi CZKS
Svečani hol
5. Svaki dan od 18:00 Svakodnevna festivalska rabota Shotfun Wedding Umetnici, publika … CZKS Klub
6. 19:00 Ulični plesni performans Tačka (40’)
Voditelji procesa:
Dubravka Subotić i Nataša Milojević PATOS, Smederevo i BAZAART, Beograd Trg
7. 19:50 Plesni video Prvi krug (10’)
autor: Ivana Stojaković, Srbija /Indonezija
Lotus Dance (3’)
video: Krišna Murti
ples: Katerina Valdivija Bruk
Feniksov san (30’)
autor: Saša Perić Ivana Stojaković, umetnica
Krišna Murti i Katerina Valdivija Bruk, Berlin
Umetnička grupa IGNIS u saradnji sa sa organizacijama MAPA Balkon, KC BIGZ, Bela senka, Potop teatar i Kvaka teatar CZKS
Svečani hol
8. 20:40 OTVARANJE FESTIVALA CZKS
Svečani hol
9. 21:00 Pozorište – drama Ja i ti (70’)
Dramaturg: Danka Sekulović
Igraju: Branka Stojković i Olivera Viktorović Bitef teatar, Beograd CZKS
Velika scena
10. 22:30 Muzički program ALT BEND Etno klub
LOGO IDEAL Revija projekta IDEAL

2. DAN FESTIVALA PETAK, 29. JUN
11.
12. 11:00 Video program Prvi krug (10’)
autor: Ivana Stojaković, Srbija /Indonezija
Lotus Dance (3’)
video: Krišna Murti
ples: Katerina Valdivija Bruk
Feniksov san (30’)
autor: Saša Perić
plesač: Katerina Valdivija Bruk
Throphies- The Making of… (15’)
autor: Leo Kogan, Holandija
Odabrani se bude (40’)
Teatar MIMART
Projekat Kultura 2007-2013 Ivana Stojaković, Srbija / Indonezija
Krišna Murti i Katerina Valdivija Bruk, Berlin
Umetnička grupa IGNIS u saradnji sa sa organizacijama MAPA Balkon, KC BIGZ, Bela senka, Potop teatar i Kvaka teatar
Leo Kogan, Holandija
Teatar MIMART CZKS Koncertna
13. 18:00 Pozorište za mladu publiku Znaš ti ko je moj tata? (40’)
Voditelj procesa: Ivana Despotović
Reditelj: Sunčica Milosavljević BAZAART i OPODOPO, Beograd –
dramska grupa OOŠ “Vladislav Ribnikar” CZKS
Svečani hol
14. 18:45 Prezentacija priručnika
za dramske pedagoge Vodič kroz kreativni dramski proces IDEAL, Beograd CZKS
Svečani hol
15. 20:00 Pozorište – savremeno istraživanje Fuzija B (45’)
Autor: Zvonimir Peranić Teatar Rubikon, Rijeka CZKS
Velika scena
16. 21:00 Video Odabrani se bude (40’)
Teatar MIMART
Projekat Kultura 2007-2013 Teatar MIMART, Beograd CZKS
Svečani hol
17. 22:00 Pozorište za mladu publiku Mali princ i nove bajke (35’)
Reditelj: Zorica Novaković, Slavica Miranović i Marko Vukosav Pozorišni klub GEST, Sečanj CZKS
Velika scena
18. 23:00 Muzički program MIRKO ĐUKIĆ
Rock & Blues standardi Etno klub

3. DAN FESTIVALA SUBOTA, 30. JUN

19. 11:00 Pozorište za dečju publiku Servirano (30’)
Voditelji procesa:
Nataša Milojević i Dubravka Subotić Bazaart, Prijatelji dece opštine Novi Beograd i Mali i veliki – dramska grupa OŠ “Milan Rakić”, Novi Beograd CZKS
Velika scena
20. 12:00–14:00 Radionica za dramske pedagoge IDEAL – Dramska edukacija za interkulturalno učenje BAZAART, CEKOM, PATOS, CRCR OŠ Dimitrije Davidović
21.
22. 15:00 Konferencija za štampu Živa biblioteka PATOS, Smederevo Istorijski arhiv
23. 16:00-20:00 Interaktivni interkulturalni program Živa biblioteka PATOS, Smederevo Trg
24. 17:00-18:30 Prezentacija projekta REALITY BAZAART, PATOS, CEKOM, CRCR, DIS, MTM, Rubikon, Tvrđava teatar Etno klub
25. 18:00 Pozorište za mladu publiku Prva žurka (40’) Reditelji: Dušica Varga i Dražana Bogdanov Dramska grupa OŠ ,,Josif Marinković“,
Novi Bečej CZKS
Velika scena
26. 18:00-20:00 Performans Barok za jednu osobu (10’ po posetiocu) Sandra Božić, Beograd Tvrđava,
Mali grad
27. 19:00 Ekološki performans PatoSadnja PATOS i gosti Tvrđava
28. 20:00 Ambijentalno pozorište –
predstava za drvo i glumca Kao Džonatanov galeb (45’)
Vođa projekta: Novica Bogdanović DIS Teatar, Banja Luka Plato kod Karađorđevog duda
29. 21:00 Ulični performans Lajkeri (15’) Autor: Zoran Rajšić Otvoreni klub Niš, CRCR Niš i BAZAART, Beograd Trg
30. 21:00 Video Odabrani se bude (40’)
Teatar MIMART
Projekat Kultura 2007-2013 Teatar MIMART, Srbija; Univerzitet u Edinburgu, UK; Musicians without Borders International, Holandija; Opera Circus, UK, koordinator projekta Doc Holliday
Club
31. 22:00 Pozorište – dokumentarna drama Oda radosti (100’)
Reditelj: Sead Đulić MTM 1974, Mostar CZKS
Velika scena
32. 22:00 Muzički program SALSA PARTY Doc Holliday

4. DAN FESTIVALA NEDELJA, 01. JUL

33. 10:00 Pozorišna komedija za decu Hip-hop na naš način (40’)
Voditelj procesa i reditelj: Saša Radošević Dramska grupa OŠ ”Servo Mihalj”
Zrenjanin, Kulturni centar Zrenjanina CZKS
Velika scena
34. 11:00-12:00 Dramska radionica za decu Igraj se različito (60’) IDEAL CZKS
Bioskop
35. 12:00 Pozorišna komedija za decu Pepeljuga (45′)
Tekst: Aleksandar Popović
Voditelj procesa i reditelj: Valentina Nađ Dramska grupa OŠ “Sonja Marinković”, Zrenjanin CZKS
Velika scena
36. 11:00-12:00 Prezentacija projekta ART 4A BAZAART, PATOS, CEKOM, CRCR, Tvrđava teatar Etno klub
37. 15:00-17:00 Radionica za dramske pedagoge IDEAL – Dramska edukacija za interkulturalno učenje BAZAART, CEKOM, PATOS, CRCR OŠ Dimitrije Davidović
38. 16:00-20:00 Interaktivni interkulturalni program Živa biblioteka PATOS, Smederevo Trg
39. 18:00 Pozorište za mladu publiku Majstori, majstori (45′)
Režija: Nataša Rajić i Marijana Nikolić
Revija projekta IDEAL Omladinsko pozorište Tehničke škole i
Gimnazija Smederevo CZKS
Velika scena
40. 19:00 Prezentacija murala Različito Studenati zidnog slikarstva APU u Kragujevcu Plato kod Karađorđevog duda
41. 19:30 Ulično pozorište za mladu publiku Priče iz Kockograda (30’)
Voditelji procesa i reditelji:
Mina Sablić i Smiljana Tucakov CEKOM, Zrenjanin i BAZAART Vinski grad
42. 20:00 Poetski performans Kosmos? Zaštosmos? (45’)
Autori: Ivan Pravdić, Ana Vrbaški,
Marko Dinjaški, Nataša Milojević Alice in Wonderband, Justteatar, Kulturni Centar Novog Sada, Novi Sad Galerija savremene umetnosti
43. 21:00 Video Throphies – The Making of… (15’)
autor: Leo Kogan, Holandija Leo Kogan, Holandija Galerija savremene umetnosti
44. 21:00 Video PLESNI VIDEO Autori iz Indonezije, Nemačke i Srbije Doc Holliday
45. 22:00 Izložba fotografija nastalih na radionici Fotoscenično 2012 Iva Musović i polaznici radionice Doc Holliday
46. 23:00 PROGLAŠENJE POBEDNIKA Doc Holliday
47. 22:30 Muzički program i žurka FOREVER YOUNG BAND Doc Holliday

Koristite Facebook da komentarišete ovu vest