Program festivala PatosOFFiranje 10


25. jun 2014. KULTURA – U Smederevu od 27.06. do 05.07. 2014. godine, pozorište PATOS organizuje jubilarni međunarodni multimedijalni festival PatosOFFiranje.

Program festivala:

PETAK 27. JUN TRIJUMF ŽIVOTA
1. OTVARANJE IZLOŽBI 17.00 HOL CzKS
Dušan Otašević, Beograd – Amnezijator, Željko Đurović, Kragujevac – Profesor i njegovi studenti

OTVARANJE FESTIVALA PATOSOFFIRANJE 10 18.00 Spomenik herojima Prvog svetskog rata
2. Hor Rata
3. DODELA NAGRADE „NIKO GARONE“
4. PATOSTAZE – performans Patosadnje
5. OTVARANJE IZLOŽBE Ulica sećanja: Smederevo u I Svetskom ratu, PATOS, Smederevo 18.20 ISTORIJSKI ARHIV
6. Milunka Savic – heroina Velikog rata – RTS 2013. (110’) projekcija filma i razgovor s autorima 18.30 ISTORIJSKI ARHIV
7. BIROKRATA – performans 21.00 TRG
8. Žurka Patosoffiranje vol.1 22.00 Klub ETNO

SUBOTA 28. JUN RAĐANJE: BITI I PRIPADATI
9. RADIONICE – Urbanizam, Fotoscenično 10.00 – 12.00 CzKS
10. LOTREK Zrenjanin – predstava nastavnika: Buđenje; nakon predstave sledi razgovor 12.00 PATOSCENA
11. RADIONICE – Urbanizam, Fotoscenično 15.00 – 18.00 CzKS
12. CEKOM, Zrenjanin: Parkić je naš i tačka! 18.00 VINSKI GRAD
13. LED ART, Novi Sad – Šok koferi – instalacija 19.00 HOL CzKS
14. DIS Teatar, Banja Luka – Put U LiliPut – farsa 20.00 Velika scena CzKS
15. CEKOM, Zrenjanin: Neprilagođeni 21.00 PATOSCENA
16. Žurka Patosoffiranje vol.2, ORGANIZAM, Beograd 22.00 PATOSCENA

NEDELJA 29. JUN UČENJE ZA ŽIVOT
17. RADIONICE – Stewa & Co. Grafiti, Urbanizam, Fotoscenično 10.00 – 12.00 CzKS
18. BAZAART: LOTREC Beograd – Anegdote iz učionice – radionica za nastavnike 12.00 PATOSCENA
19. OKRUGLI STO 13.00 – 14.00 OFF KLUB
20. RADIONICE – Stewa & Co. Grafiti, Urbanizam, Fotoscenično, Orišas 15.00 – 18.00 CzKS
21. Vođenje kroz izložbu Ko leti vredi Radoša Antonijevića – LAUREATI 17.00 Galerija savremene umetnosti
22. Mali i veliki, Novi Beograd – U pravu si 18.00 VINSKI GRAD
23. Zijah Sokolović – Nasilje nema opravdanje – u okviru projekta “Teatrom protiv nasilja” koji sprovodi Centar za razvoj 19.00 PATOSCENA neformalnog obrazovanja – LAUREATI
24. LICE ULICE – predstavljanje časopisa i ideje 20.30 Klub ETNO
25. LOTREC Smederevo – predstava nastavnika: Vremeplov; 21.00 PATOSCENA, nakon predstave sledi TRIBINA: Zašto je važan dramski rad sa decom i mladima – vode Ivana Stevović, PATOS i Mina Sablić, BAZAART; učestvuju: Lice Ulice, APSART, ERGStatus, Hajde da, CEPORA, BAZAART, TeArto POTVRDITI SA SVIMA, BAŠ SVIMA!
26. Žurka Patosoffiranje vol.3, DJ JAQUES, Pariz (FRA)

PONEDELJAK 30. JUN BITI I PRIPADATI
27. RADIONICE – Urbanizam, Fotoscenično 10.00 – 12.00 CzKS
28. Urban Belina, Ljubljana – Urbanizam – instalacija kroz video i pokret 12.00 CzKS
29. OKRUGLI STO 13.00 – 14.00 OFF KLUB
30. RADIONICE – Fotoscenično, Orišas 15.00 – 18.00 CzKS
31. Kreativni haos, Smederevo – Trapavi Alibaba i 40 razbojnika 18.00 VINSKI GRAD
32. FOCUS INTERLUDE T/O –a 20-minute video with teasers, music and interview 19.00 HOL CzKS
33. CENTAR E8, Beograd – Nemačka – LAUREATI 19.30 Gimnazija
34. PATOS – Seks, laži i divlje guske – LAUREATI 21.00 PATOSCENA
35. DAH Teatar, Beograd – Nevidljivi grad 22.00 ATRIJUM CzKS
36. Žurka Patosoffiranje vol.4 22.30 Klub ETNO

UTORAK 1. JUL TELO NA MARGINI PATOSINEMA
37. RADIONICE – Esther Mollo: radionica pokreta, Fotoscenično 10.00 – 13.00 CzKS
38. Sandra Božić, Beograd – Ko je to?, performans 12.00 CZKS
39. OKRUGLI STO 13.00 – 14.00 OFF KLUB
40. RADIONICE- Subjekt na rubu, Fotoscenično, Orišas 15.00 – 18.00 CzKS
41. Ole Brodersen,Mikro ART, TRASPASSING – Ulična HOL u Smederevu 18.00 KEJ PORED DUNAVA
42. MIMART, Beograd – Voda – performans 18.15 KEJ PORED DUNAVA
43. THEATRE DIAGONALE, Lil, Francuska – The Body in the Very Center of Creation – lecture about Mary’s Baby creative process 19.00 HOL CzKS
44. MIMART, Beograd – Plivati uz reku – 30 GODINA RADA 20.00 Velika scena CzKS
45. Lavoslava Benčič, Iva Musović, Dunja Danial, Nika Mišić: THE PURPOSE OF LIFE, audio-video instalacija 21.00 HOL CzKS
46. IGOR KORUGA – EXPOSÉ – plesna predstava 21.30 PATOSCENA
47. Žurka Patosoffiranje vol.5, Salsa night by URBAN CORE, Smederevo 22.30 PATOSCENA

SREDA 2. JUL KULTURA NA MARGINI
48. RADIONICE – Glumački metod Li Strasberga, Fotoscenično 10.00 – 12.00 CzKS
49. LOTREK Niš – predstava nastavnika: Put; nakon predstave sledi razgovor 12.00 Koncertna sala CZKS
50. OKRUGLI STO 13.00 – 14.00 OFF KLUB
51. RADIONICE- Subjekt na rubu, Fotoscenično 14.00 – 17.00 CzKS
52. Centar za devojke, Niš – Čekaonica – predstava za roditelje 18.00 CzKS
53. Nikola Korać, Mikro ART, ZAGREVANJE – Ulična HOL u Smederevu 18.00 Izlog bioskopa Svetlost
54. Dejan Grba, Beograd – I Cite Very Art: (Re)kreativnost u savremenoj umetnosti – predavanje i razgovor 18.30 HOL CzKS
55. Žiga Čamernik , Ljubljana – Gospodin predsednik, monodrama 20.00 TRG
56. PATOS i Urban Core – Igra bogova – performans 21.00 TRG
57. MTM, Mostar – Otelo – LAUREATI – 40 GODINA RADA 22.00 Velika scena CzKS
58. Žurka Patosoffiranje vol.6, KONZA ŠNOSTRA, Smederevo 23.30 PATOSCENA

ČETVRTAK 3. JUL RAD NA MARGINI
59. RADIONICE – Glumački metod Li Strasberga, Fotoscenično 10.00 – 12.00 CzKS
60. CEPORA, Beograd – Igra za sreću 12.00 – 13.00 PATOSCENA
61. OKRUGLI STO 13.00 – 14.00 OFF KLUB
62. RADIONICE- Subjekt na rubu, Fotoscenično 14.00 – 17.00CzKS
63. PATOS – Inner Lights (work in progress) 17.00 Koncertna sala CzKS
64. Slađana Stanković, Mikro ART, ZABORAVLJENI – Ulična HOL u Smederevu 18.00 EPS/Prolaz
65. ERGStatus, Beograd – Subjekt na rubu – interaktivna instalacija – 15 GODINA RADA 18.30 CzKS
66. Aps Art, Beograd – Otvorena radionica i video – 10 GODINA RADA 20.30 PATOSCENA
67. Franko Bušić, Split – Umjetnost nema perspektive i Punjač novčanika 22.30 Klub ETNO
68. Žurka Patosoffiranje vol.6, MIRKO ROCKS, Smederevo 23.00 PATOSCENA

PETAK 4. JUL ČOVEK U CENTRU
69. RADIONICE – Glumački metod Li Strasberga, Fotoscenično 10.00 – 12.00 CzKS
70. LOTREK Beograd – predstava nastavnika: Špagete da spasu stvar! – nakon predstave sledi razgovor 12.00 – 13.00 CzKS
71. OKRUGLI STO 13.00 – 14.00 OFF KLUB
72. RADIONICE- Subjekt na rubu, Fotoscenično 14.00 – 17.00 CzKS
73. ŽIVA BIBLIOTEKA, Interaktivni program 17.00-21.00 TRG
74. LICE ULICE, BESKUĆNIK – Ulična HOL Smederevo 18.00 KRALJA PETRA
75. ERGStatus, Beograd – Subjekt na rubu 18.30 CzKS
76. BITEF Teatar/UDUS/Sanja Krsmanović Tasić – O s(a)vesti 19.30 Velika scena CzKS
77. Aulò Teatro – Charivari 21.00 TRG
78. Poezin, Beograd – Predstavljanje srpske slam scene 22.00 Klub ETNO
79. Žurka Patosoffiranje vol.7 23.00 Klub ETNO

SUBOTA 5. JUL OSVRT NA BUDUĆNOST
80. RADIONICE – Glumački metod Li Strasberga, Fotoscenično 10.00 – 12.00 CzKS
81. OKRUGLI STO 13.00 – 14.00 OFF KLUB
82. RADIONICE- Fotoscenično 14.00 -17.00 CzKS
83. ŽIVA BIBLIOTEKA, Interaktivni program 17.00-21.00 TRG
84. AP SKC Niš – Stend Ap, Serbie 18.00 TRG
85. ERGStatus, Beograd – Subjekt na rubu 18.30 CzKS
86. PATOS – Doroti u koroti / Requiem za TeTu – performans 19.20 TRG
87. Pinklec – Klupica 19.30 VINSKI GRAD
88. OTVARANJE MURALA PATOSOFFIRANJE 10 20.50 ATRIJUM CzKS
89. Jelena Mila, Beograd i M.A.M.M.A. production – Čelične ratnice – Žene dobrovoljci u Prvom svetskom ratu 21.00 PATOSCENA
90. OKRUGLI STO – istovremeno sredjivanje materijala sa radionica, posebno Fotoscenično 22.30 – 23.00 OFF KLUB
91. PREDSTAVLJANJE RADIONICA 23.00 PATOSCENA

NEDELJA 6. JUL
92. PROGLAŠENJE POBEDNIKA 00.05 PATOSCENA
93. Žurka Patosoffiranje vol. 00.15 Klub ETNO
94. Konferencija za štampu 12.00 PATOSCENA

Koristite Facebook da komentarišete ovu vest