Pobeda smederevskih rukometaša

23. oktobar 2011. SPORT – U 6. kolu Superlige rukometaši Naisusa poraženi su od Smedereva rezultatom 32:31 (16:15).

Rukometaši Naisusa ispustili su priliku da pobede jedini ekipu sa svim porazima do 6. kola. Smederevo je u Nišu zabeležilo prvi bod i prvi trijumf u sezoni, a Naisus je ostao na dve pobede i 4 boda posle 6 kola. Najteže je dobiti unapred “dobijene” utakmice, a to se pokazalo i sada. Smederevo je povelo već u prvom minutu golom najboljeg strelca Ristića, ali je Naisus do 7. minuta imao 4:1 i činilo se sve konce u svojim rukama.

Ipak, gosti nisu dozvolili da ih otpišu na početku pa su došli do izjednačenja od 4:4 u 11. minutu. Opet je Naisus poveo i to golovima Brnjasa, Anđelića i Veljkovića, ali i prednost od 10:6 u 17. minutu je prokockana i gosti su stigli do 10:11 u 24. minutu. Do kraja poluvremena vodila se izjednačena borba i Smederevo je tek u poslednjim sekundama prvog poluvremena obezbedilo gol prednosti pred odmor.

Pauza je više koristila gostima jer su poveli sa 16:20 u 37. minutu. U nastavku niški rukometaši nisu mnogo iskoristili igrača više, a na gol razlike stigli su tek u 55. minutu. Imali su prilike i da izjednače, ali golman gostiju je dobro radio svoj deo posla.

Poraz od “fenjeraša” niko nije očekivao, ali tek je početak prvenstva. Ima još vremena da se redovi stabilizuju, ekipa uigra i pronađe pravi sastav koji će izboriti opstanak u Superligi. Vremena ima, a da li ima i motiva i želje, ostaje nam da vidimo. U sedmom kolu Naisus gostuje Crvenki.

Naisus: Milosavljević 7 odbrana, Ćućuz 10 odbrana (1), Petković, Jovanović, Stanojić, Đurić 4, Vasiljević 3, Anđelić 3, Veljković 7 (2), Đukić, Dolić, Basarić, Đorđević, Brnjas 4, Milošević 1, Stanković 9.

Sedmerci: 2/2
Isključenja: 4 minuta

Smederevo: Bogdanović 15 odbrana, Dobrić, Radisavljević 5, Ristić 10 (2), Stojković 1, Kostić 4, Todorović 2, Bugarinović, Kojić, Jokić 8, Dobrić, Radojković, Paločević, Jovanović 1, Stanojević, Trmbetaš 1, Vojinović.