Mali fudbal: Kopernikus “srušio” Smederevo

09. decembar 2012. SPORT – Futsaleri Kopernikusa trijumfovali su nad ekipom Smedereva rezultatom 6:2 u okviru 3. kola Prve futsal Lige Srbije.

Nišlije su u sali Osnovne škole “Miroslav Antić” zabeležile prvu pobedu u prvenstvu, a najefikasniji igrač u domaćem timu bio je Jovan Đorđević koji je postigao 3 pogotka.

U listu strelaca upisali su se i Stepić (1), Janković (1) i Ivan Krstić sa brojem 10 (1), dok je u gostujućoj ekipi najefikasniji bio Ristić (2), jedini koji je uspeo da savlada golmana Stojkovića.

U prvom poluvremenu organizovaniji u napadu, alli ne i precizniji bili su Smederevčani. Đorđević Dragan je još u 1. minutu imao veliku priliku i pokušao da načne mrežu Nišlija, ali se golman Stojković našao na pravom mestu i zabeležio svoju prvu odbranu na meču. Iako se činilo da gosti sigurno streme ka vrhu, niški futsaleri su pružali otpor, a usledila je i nešto bolja igra u napadu domaćih. Nišlije su svoju prvu veliku šansu imali u 5. minutu kada je Ivan Krstić (10) pokušao da donese prvi gol svom timu, ali ga je golman Smederevčana sprečio u tome.

Na prvi pogodak čekalo se do 14. minuta kada je Stepić iz penala načeo mrežu Smederevčana i doneo Nišlijama prvi gol za rezultat – 1:0. Gosti su u nastavku imali odlične napade, ređali priliku za prilikom, a taj trud golom je krunisao Ristić šutem sa 10 metara i doneo gostima pogodak za izjednačenje – 1:1.

Nisu se dugo radovali pogotku izabranici Petrović Nebojše. Naime, samo minut kasnije, u 18. minutu gol za domaće postiže Janković i tim pogotkom postavio novi rezultat na tabeli – 2:1. U poslednjem minutu igre usledila je znatno agresivnija igra obe ekipe, ali bez uspešnijih akcija. Na kraju prvog poluvremena ostaje minimalna prednost Nišlija.

U drugom delu igre nastala je je dezorganizacija u timu Smedereva, što su domaći i znali da iskoriste. Pretili su Smederevčani preko Ranisavljevića u 24. minutu kada je pokušao da se upiše u listu strelaca i donese novo izjednačenje gostima, ali je kao i tokom cele utakmice i ovoga puta sjajno branio golman Stojković.

U nastavku meča dominacija domaće ekipe se nastavlja. Odličnom igrom, niški futsaleri napravili su seriju od 4 gola. Najpre je Jovan Đorđević u 26. minutu preciznim šutem u donji levi ugao gola, povećao prednost niške ekipe na 3:1. Samo minut kasnije sa velike udaljenosti Ivan Krstić (10) savladava golmana Smedereva i postiže pogodak, za 4:1. Futsaleri Smedereva imali su 2 prilike da se rezultatski približe domaćima u 32. minutu, ali je organizacija u timu Šćekić Bojana bila odlična. Najpre je Ranisavljević pokušao da zabeleži svoj prvi pogodak, a zatim i Ristić da još jednim golom kruniše svoju izvanrednu igru, međutim, smetala im je odlična odbrana domaćih. U 34. minutu Jovan Đorđević postiže svoj 2. pogodak na meču.

Prelepim šutem, loptu šalje kroz noge golmana Smedereva, i donosi Kopernikusu vođstvo od 5:1 čime razrešava pitanje pobednika na utakmici.. Samo minut kasnije, Đorđević opravdava titulu najefikasnijeg igrača utakmice i postiže pogodak za novi rezultat od 6:1. Pokušavali su futsaleri Smedereva da se rezultatski približe Nišlijama, što i postižu samo 12 sekundi pre kraja meča. Gol za rezultat od 6:2 ponovo postiže Ristić.

Posle 3. kola Prve futsal Lige, ekipa Kopernikusa zahvaljujući odličnoj igri protiv Smedereva ima 3 boda i nalazi se na 7. poziciji.

Izvor: Južne vesti