Fudbal: Smederevo – Radnički Niš 0:1

30. mart 2013. SPORT – Prvih pet mečeva 20. kola Jelen Super lige nisu doneli mnogo uzbuđenja, viđena je slaba efikasnost, postignuto je samo osam golova, a jedini gost koji jeuspeo da zatrese mrežu rivala, Radnički iz Niša, odneo je ceo plen već prežaljenom Smederevu, golom Binića u prvom minutu nadoknade.

Veliki posao obavili su BSK i Donji Srem koji su pobedama malo odmakli od zone ispadanja. Donji Srem je na kraju bio vrlo ubedljiv protiv Javora i sa 3:0 zabeležio najuverljiviju pobedu otkako je u eliti.

Građevinari su u malom gradskom derbiju u Borči posle četiri prventvena remija zabeležili poraz protiv BSK-a, 1:0. Gol odluke pao je u 34. minutu, strelac je bio Jovanović. Rad je od 54. minuta igrao sa igračem manje pošto je Saša Jovanović dobio direktan crveni karton kada je kao poslednji igrač odbrane srušio Ajkovića.

Spartak je prvi postigao gol u ovom kolu, strelac je bio Despotović u 22. minutu, a otpor Novopazaraca definitivno je slomljen sa penala koji je iznudio i realizovao Torbica u 74. minutu.

OFK Beograd dugo se mučio sa Slobodom, da bi do trijumfa stigao lepim pogotkom Vasiljevića u 87. minutu.