Fudbal: Smederevci prizemljili “ćurane”

10. novembar 2012. SPORT – Pobeda u prošlom kolu na “Marakani” opila je fudbalere Jagodine koji su pod Đurđevim brdom, u subotu, poraženi od “fenjeraša” Smedereva – 0:1! “Oklopnicima” je to bila prva pobeda u sezoni, zbog koje će se u klubu kraj Dunava svakako lakše disati, kao i zbog činjenice da više nisu poslednji na tabeli. Do narednog kola na najnepopularnijoj poziciji biće kulski Hajduk, koji je u Bačkoj igrao nerešeno (1:1) sa direktnim konkurentom za opstanak – BSK Borčom.

Gol vredan tri boda za tim Miloša Velebita postigao je iskusni napadač Dejan Živković u finišu prvog poluvremena. To je bio njegov četvrti pogodak u tekućoj sezoni, od ukupno šest koliko je na kontu ekipe! Sa druge strane, fudbaleri Sime Krunića nisu bili inspirisani kao pre nedelju dana protiv Zvezde. U finišu meča “ćurani” su svim silama navalili na gol Mladena Živkovića, ali je njegova mreža ostala sačuvana.

Pogodak u Jagodini bio je jedan od samo pet koliko je postignuto na pet utakmica u subotu. Mreže su mirovale u Užicu na meču Slobode i niškog Radničkog.

Rad je u padu forme, to je jasno. Četvrti put “građevinari” su poraženi ove sezone i četvrti put rezultatom 0:1! U subotu popodne četa Marka Nikolića pognutih glava je napustila teren u Ivanjici. Gol odluke postigao je sve efikasniji Eliomar Silva, koji je matirao Filipa Kljajića u 34. minutu. Trener Rada je na početku meča na klupi ostavio Predraga Luku i Slavka Perovića, kao i Andreja Mrkelu, ali ni njihov ulazak u igru u drugom delu nije se posrećio gostima.

Vojvodina je na “Karađorđu” jedva sačuvala tri boda protiv Novog Pazara. Novosađani su rano poveli, golom Aleksandra Kataija već u četvrtom minutu, ali su navijači “lala” strepeli za pobedu do kraja meča. Ekipa bivšeg trenera Voše, Dragoljuba Bekvalca, imala je u 88. minutu priliku da izjednači i dođe do boda. Bogunović je šutirao iz povoljne pozicije, ali je Supić sjajno intervenisao i spasio svoj tim neprijatnosti. Na kraju, bilo je 1:0.