Fudbal: OFK Beograd – Smederevo 4:3

19. maj 2013. SPORT – Posle pobede ekipe iz Kragujevca nad Slobodom (2:0) uoči poslednjih 180 minuta Superlige čak pet klubova strepi za opstanak. Smatralo se da je BSK Borča pobedom u petak protiv Donjeg Srema izbegla iz opasne zone, ali i posle 28. kola mogu da podele sudbinu Smedereva jer u preostalih 180 minuta strepi čak pet klubova: Radnički 1923 (27 bodova), Novi Pazar (27), BSK (29), Donji Srem (31) i Radnički Niš (31).

Sve je zakuvao Radnički 1923 pobedivši Slobodu u Užicu 2:0. Kragujevčani su iskoristili nonšalantnu igru domaćina na startu, posle pokušaja Miloškovića i Beljića, mrežu Rankovića sa ivice šesnaesterca dobrim udarcem zatresao je vezista Nikola Kovačević.

Domaćini su bili toliko bledi da su na odmor bili ispraćeni zvižducima i povicima “Nameštaljka”, a isti hor od 2.000 ljudi pesmu je ponovio i posle 55. minuta kad je posle sjajnih driblinga Beljića i odbrane Rankovića, Milošković overio trijumf gostiju.

Posle 10 mečeva i još od trijumfa nad Smederevom 2. marta, Javor je pobedio. Slomio je otpor Novog Pazara 3:2 i obezbedio opstanak. Javor je do prednosti došao u ranoj fazi meča. Odlični Radivojević je još jednom prezentovao sjajan udarac, pa je odbitak topovski smestio u mrežu. Pazarci su se trudili da izjednače ostavljajući prostor za kontre Ivanjičana, ali se obrukao Onjilo promašivši tri-četiri kolosalne prilike. Ipak, Borko Veselinović je na asistenciju Đorđevića ostavio Pazarce na rub superligapške provalije. Golovi u finišu samo su ulepšali utakmicu.

Golovima Lazara Veselinovića Hajduk je pobedio Rad i pečatirao opstanak. Golgeter lige na kraju se zaboravio pa je zaradio isključenje, dok je Rad u 38. minutu prokockao penal. Perović je pogodio stativu.

U ostalim mečevima bez rezultatskih imperativa viđen je dobar fudbal i mnogo lepih golova. Vojvodina je sa dva brzopotezna pogotka već posle osam minuta zabeležila novu pobedu, dok je OFK Beograd u otvorenoj utakmici savladao otpisano Smederevo. Jagodina je dominirala protiv Spartaka, ali zbog silnih promašaja nije uspela da se osveti za jesenji poraz u Subotici. Miloš Stojanović je udarcem glavom matirao Aleksića, a gosti su izjednačili na kraju golom Noskovića.