Fudbal: Hajduk – Smederevo 1:0

07. oktobar 2012. SPORT – Osmo kolo Jelen Superlige obeležio je poraz Crvene zvezde u Subotici, dok su u ostalih šest mečeva viđen bar po jedan gol.

Najveće iznenašenje priredio je OFK Beograd, koji je naneo prvi poraz Radu ove sezone, pošto je na Karaburmi slavio sa 1:0.

Najubedljiviji trijumf zabeležila je BSK Borča, koja je sa 2:0 bila bolja od Radničkog 1923, dok je više od jednog gola viđeno u susretu Jagodine i Novog Pazara, završenog pobedom domaćina sa 2:1.

Dva od preostala tri meča završena su minimalnim pobedama, Hajduk je slavio protiv Smedereva, a Sloboda protiv Vojvodine, dok je duel Donjeg Srema i niškog Radničkog završen rezultatom 1:1.

OFK Beograd je do trijumfa nad timom sa Banjice došao golom Trivunovića u sedmom minutu, a mreže su do kraja tog susreta potom mirovale. ‘Romantičarima’ je to bila prva pobeda ove sezone posle dva remija i pet poraza, dok je Rad prvi put poražen, posle pet trijumfa i dva nerešena susreta.

BSK Borča je na svom terenu slavila protiv kragujevačkog Radničkog golovima Petrovića i Nuhija. Borčanima je to treća pobeda ove sezone, ali zbog loših rezultata u prethodnim kolima nisu mnogo napredovali na tabeli. Radnički je ostao u opasnoj zoni, pošto je zabeležio treći poraz, i ostao i dalje bez pobede.

U Jagodini, domaći tim je slavio sa 2:1 pošto je poveo preko Stojanovića u 23. minutu, pre nego što su Pazarci izjednačili preko Alivodića deset minuta kasnije. Jagodinu je u vođstvo ponovo doveo Cvetković u 58. minutu, a ispostavilo se da je to i konačan rezultat utakmice.

Sloboda je u Užicu do vođstva protiv Vojvodine došla preko Galvaa u samom finišu prvog poluvremena. Užičani su se zahvaljujući četvrtoj pobedi ove sezone probili na tabeli, dok su gosti nastavili sa lošim partijama posle promene trenera.

Hajduk je do trijumfa nad Smederevom došao golom Veselinovića na početku drugog poluvremena i tako osigurao da domaćini u pet od šest mečeva u terminu od 15.30 dođu do pobeda. Jedini meč koji je ostao bez pobednika bio je duel Donjeg Srema i Radničkog iz Niša, koji je završen sa 1:1. Domaćina je u vođstvo doveo Damjanović, koji je u 43. minutu bio precizan iz penala, dok je Nišlijama izjednačenje doneo Jovanović u poslednjem minutu susreta, takođe sa bele tačke.