Fudbal: Crvena zvezda – Smederevo 3:1

30. septembar 2012. SPORT – Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Smederevo sa 3:1 (2:0) pred oko 15.000 navijača na Marakani u sedmom kolu Jelen Superlige. Strelci za crveno-bele bili su Milunović u 17, Mikić u 45. i Eli Babalj u 88. minutu dok je za čast gostiju pogodio Minić.

Crveno-beli ne blistaju ali nižu pobede i posle plasmana u osminu finala Kupa, osvojili su tri boda u duelu sa Smederevcima, koji i dalje ne znaju za trijumf u Superligi.

Trener Aleksandar Janković odlučio se da od prvog minuta na Marakanu istrče: Bajković, Mikić, Mijailović, Pantić, Mladenović, Milivojević, Lazović, Milijaš, Milunović, Mudrinski i Kasalica.

Njegov kolega Aleksandar Janjić se opredelio za sledećih 11: M. Živković, Radovanović, Nikolić, Miović, Lazarevski, Gogić, Opančina, Osman, D. Živković, Krmar i Veljović.

Upravo je Veljović propustio najbolju priliku na meču za Smederevce. U osmom minutu ostao je zaboravljen na drugoj stativi, Mijailović je zakasnio sa intervencijom, ali je napadač Smedereva poslao loptu preko gola iako je Bajković već bio savladan.

Pre toga, Zvezda je zapretila prvo preko Milijaš sa distance, a u šansi se našao i

Mudrinski – izvukao se iskosa sa desne strane i snažno šutirao ali u spoljni deo mreže.

Već u 17. minutu viđen je prvi gol kojim su crveno-beli poveli. Kasalica je pronašao Milunovića na levoj strani, a ona se u prijemu oslobodio čuvara, prebacio loptu na desnu nogu i udarcem po zemlji u bliži ugao savladao Živkovića.

Nakon stečenog vođsva domaćina izostala su uzbuđenja i šanse na obe strane sve do pred sam kraj poluvremena. Mikić je sa desne strane krenuo u solo prodor, nanizao četiri protivnička igrača prilikom ulaska u sredinu i slabijom, levom nogom pogodio donji desni ugao za 2:0.

Smanjili su crveno-beli malo gas u nastavku, kontrolišu igru i čuvaju prednost iz prvog dela. Gosti nisu došli sa namerom samo da se brane, ali nisu mogli ozbiljnije da ugroze Bajkovića osim onog pokušaja na startu.

Kada se činilo da do kraja neće biti promene rezultata, viđena su dva gola u samom finišu, po jedan na obe strane a na sceni su bili rezervisti.

Pojačanja iz Australije Eli Babalj dobio je šansu umesto Mudrinskog u 86. minutu i nedugo zatim došao do debitantskog gola u prvoj utakmici na Marakani. Milijaš i Kasalica su dobro kombinovali, Lazović je poslao loptu na levu stranu gde je bio visoki napadač koji se našao oči u oči sa Živkovićem i udarcem po zemlji pogodio metu.

Kako su krenuli sa centra, Smederevci su došli do počasnog pogotka. Miljković je lepo uposlio Minića koji je udarcem iz prve matirao Bajkovića i postavio konačnih 3:1.