FK Smederevo – dunavski “Titanik”

01. decembar 2012. SPORT – Najgori domaćin lige se oprostio od jeseni kako se možda i očekivalo, Sloboda odnela pobedu iz Smedereva, 0:1.

Sloboda je imala prvu šansu, Rankovića nekadašnjeg golmana Smedereva je testirao Momić, a onda je Ranđelović imao dobru priliku da šokira “Oklopnike”, ipak Smederevo je preživelo te prve udare objektivno kvalitetnijeg rivala.

Tijago je imao novu šansu za Užičane, a domaći su preko Živkovića zapretili Rankoviću koji je dobro intervenisao.

Smederevo je postiglo gol u finišu prvog dela, ali je on poništen zbog ofsajda Živkovića. Kapiten “Oklopnika” je bio u još dve povoljne prilike, no posle prvog dela nije bilo golova.

I u drugom poluvremenu bilo je uzbuđenja, Veljović i Momić su propustili šanse za Smederevo, ali je Sloboda posle sat vremena preko Krstića bila blizu prednosti, Tijago je bio sam pred golom, sa pola metra nije uspeo da ubaci loptu u praznu mrežu.

Odluku smo videli pet minuta pre kraja, Radovanović ruši Tijaga, penal iz koga je Ranđelović doneo pobedu gostima, a Smederevo je najveći kandidat za ispadanje.

Izvor: Sportske.net