Dva zlata i bronza za karatiste iz Smedereva

27. januar 2014. SPORT – Dve zlatne i jednu bronzanu medalju osvojili su za reprezentaciju Srbije takmičari Karate kluba Lostos iz Smedereva, na upravo završenom otvorenom svetskom karate prvesntvu u Feldkirsenu, Minhen u Nemačkoj.

Milina Vasić je osvojila zlatnu medalju u borbama za mlađe seniorke 18-20 god. u apsolutnoj kategoriji, a poslednjeg dana takmičenja je osvojila bronzu u konkurenciji seniorki; borbe apsolutna kategorija, sobu ipon.

Nemanja Krstić osvojio je u subotu zlato u borbama za juniore 16-17 god. u najatraktivnijoj disciplini, borbe do jednog ipona, apsolutna kategorija, a Vukašin Tomić je u istom uzrastu u kategoriji +65kg zauzeo 5.mesto.

Kompletna reprezentacija u utorak se vraća u Srbiju sa ukupno deset zlatnih medalja i titulom seniorskih ekipnih prvaka u borbama.