Ana Alentijev osvojila srebrnu medalju

25. novembar 2013. SPORT – Ana Alentijev, juniorska reprezentativka Smedereva, osvojila je srebrnu medalju na drugom kolu Kupa Streljačkog saveza Srbije, koje je u subotu održano na strelištu u Smederevu. U seniorskoj konkurenciji sa rezultatom od 368 krugova bila je sedma. Alentijev je na prvom kolu Kupa u Novom Sadu prošlog meseca osvojila zlatnu medalju i bila četvrta u seniorskoj konkurenciji pištoljem. Sa 369 krugova u juniorskoj konkurenciji pobedila je Jovana Dragačevac iz Streljačke družine „Aleksa Dejović“ iz Užica, koja je na prvom kupu bila druga. Bronzu je osvojila Jelena Tomić iz Streljačke družine Kikinda sa 366 krugova. Ukupno je nastupilo 22 juniorke.
Ekipno kod pištoljašica pobedila je ekipa Kluba streljačkih sportova „Policajac“ iz Beograda sa 1080 krugova, u sastavu Biljana Markoš, Marina Bogić i Sanja Lakčević, druge su bile pištoljašice Kikinde (Jovana Dragačevac, Milica Slović i Tijana Cvijović) sa 1078 krugova, a treće sa 1064 kruga pištoljašice Zemun Centra (Danica Rašeta, Emilija Zdravković i Lena Suhenko).
Kod seniorki trijumfovala je reprezentativka Srbije Bobana Veličković, iz Streljačkog kluba „Bor 030“ sa 384 kruga, srebnu medalju osvojila je Aleksandra Ristović iz iz Streljačkog kluba Zvezdara sa 382 kruga, a bronzu naša najbolja olimpijka Jasna Šekarić iz Streljačkog kluba „Crvena zvezda“ sa 381 krugom. U ovoj konkurenciji ukupno je bilo 33 seniorke.

Od ostalih smederevskih strelaca najbolje plasirana juniorka puškom bila je Danica Denić na 25 mestu (43 seniorka), Jelena Jakovljević je bila 36 (54 seniorka), a Aleksandra Vujasin je odustala zbog kvara na pušci.
U ovoj konkurenciji najbolja je bila kod juniorki Tiha Todorović, reprezentativka Srbije iz Streljačke družine „Milorad Mančić Lukanjac“ iz Pirota sa 413,5 krugova, a kod seniorki olimpijka, evropska rekorderka Andrea Arsović, iz Streljačkog kluba „Partizan“ sa rezultatom od 418,9 krugova, po starim pravilima apsolutnih 400 krugova!
Kod juniorki srebro je osvojila Sanja Vukašinović iz Streljačke družine „Jedinstvo“ Stara Pazova sa 412,1 krugom, a treća Nina Radulović iz SK „Zvezdara sa 410,1 krugom“, a kod seniorki srebro je osvojila Jelena Živković, reprezentativka Srbije iz Streljačke družine „Jagodina 92“ sa 415,2 kruga, a bronzu Jelena Banović, iz SK „Partizan“ sa 414,7 krugova. U juniorskoj konkurenciji bilo je 53, a u seniorskoj 72 nastupa.
Ekipno puškom kod dama prva je ekipa Partizana sa 1241 krugom (Andrea Arsović, Jelena Banović i Darija Kitić), druga ekipa Streljačke družine „Novi Sad 1790“ sa 1229,2 kruga (Violeta Teodora Trifunov, Tamara Đorđević i Marija Mamlić), a treća ekipa Streljačkog kluba „Niš 1881“ sa 1224,4 kruga (Lidija Mihajlović, Bojana Ljubisavljević i Ivana Milanović).

Kod juniora puškom, prvi put u ovoj konkurenciji, za SD „Smederevo“ nastupio je Petar Adamović i zauzeo je 29. mesto. U ovoj konkurenciji zlato i srebro osvojili su strelci iz Streljačke družine „Čika Mata“ iz Kragujevca Miloš Ivanović i Stevan Jovanović, sa rezultatima 618,1 i 615,5 krugova, a bronzu Luka Leković, iz Streljačke družine „Novi Sad 1790“ sa 613,3 kruga. I kod seniora puškom prva dva mesta osvojili su kragujevčani, Stevan Pletikosić, bronzani olimpijac iz Barselone sa 621,9 krugova i Milutin Stefanović sa 612,6 krugova i boljom poslednjom serijom od trećeg sa istim rezultatom, novosađanina Dragana Markovića. Kod juniora puškom nastupilo ih je 30, a kod seniora 51.
Ekipno kod puškaša najbolja je ekipa „Čika Mate“ sa 1861,6 krugova (Stevan Pletikosić, Milutin Stefanović i Miloš Ivanović), drugi su novosađani sa 1847,8 krugova (Dragan Marković, Luka Leković i Sveto Mamlić), a treća ekipa SD „Pančevo 1813“ sa 1839 krugova (Dejan Pešić, Gabrijel Dautović i Vukašin Josipović.

Kod juniora pištoljem najbolji je bio Dragan Građin iz SK „Kikinda“ sa 557 krugova, srebrnu medalju osvojio je Nemanja Živković iz „Crvene zvezde“ sa 549 krugova, a treći je Branko Mašanović iz beogradskog „Policajca“ sa 542 kruga. Kod seniora sa 579 krugova pobedio je Dimitrije Grgić, iz Streljačkog kluba „Akademac“ iz Beograda ispred kolege iz reprezentacije Damira Mikeca iz „Policajca“ sa 576 krugova, a bronzu Boris Mikluc iz Kikinde sa 572 kruga. Broj nastupa kod juniora pištoljem je 19, a kod seniora 41.
Ekipno najbolji su pištoljaši „Policajca“ sa 1712 krugova (Damir Mikec, Vasilije Groza i Siniša Petković, drugi je „Aleksa Dejović“ sa 1659 krugova (Vitomir Tucović, Ivan Pečeničić i Srećko Pušica, a treći Kikinđani sa 1646 krugova (Dragan Građin, Boris Mikluc i Branislav Keneški).

Ukupno je nastupilo 207 strelaca iz 40 klubova.

Treće kolo kupa SSS održaće se takođe u Smederevu 21. decembra. Posle tri kola Kupa po 8 najboljih strelaca u svim kategorijama plasiraće se u finale koje će se održati naredne godine u februaru.